Průvodce výběrem
boxovacích pytlů


Boxovací pytel  >  Skandál v boxu. Chorvatský junior napadl rozhodčího a už si nezaboxuje!

Skandál v boxu. Chorvatský junior napadl rozhodčího a už si nezaboxuje!

Poctivě budovaná image chorvatského boxu i sportovní kariéra Vido Lončara byla zničena během několika sekund, když jmenovaný během juniorského mistrovství Evropy v Zábřehu zcela nepochopitelně napadl rozhodčího.

Vido Lončar boxoval ve 2. kole s litevským boxerem Algirdasem Baniulisem. Když se polský rozhodčí rozhodl duel předčasně ukončit ve prospěch Litevce, Lončar mu v ringu, už bez rukavic, nečekaně uštědřil několik ran. Trest, který za toto zkratovité jednání obdržel prakticky vzápětí, je nekompromisní: doživotní zákaz soutěžního boxování.

Sekretář pořádajícího svazu Marko Marovič vyjádřil své zděšení nad touto hanbou pro Záhřeb i celé Chorvatsko: „Náš box a sport obecně tím velmi utrpí. Všechna naše práce s organizováním šampionátu a zvyšováním prestiže chorvatského boxu je rázem úplně zmařena!“

Vido Lončar byl od napadeného odtržen za nohy spoutané provazy. Šokovaný sudí naštěstí dokázal vstát, a poté se nechal ošetřit zdravotníky.

Sdílejte článek

Zveřejněno: 27. 10. 2014


Další novinky

Hákovací boxovací pytel

Hákovací boxovací pytel má specifický tvar, který umožňuje nácvik boxerské techniky zvané hákování. Dodává se uchycený na řetězech a musí být z dobrého materiálu i pevně ušitý, aby hodně vydržel.

1. 8. 2016

Na olympiádu jezdí amatérští boxeři

Box je nejčastěji provozovaný individuální sport na světě. Vznikl v 18. století ve Velké Británii a dnes už se dělí na mužský i ženský.

4. 4. 2016

Boxováním proti stresu

Koupit si boxovací pytel a odstranit díky němu stres se může zdát poněkud idealistické, ale zároveň je na tom hodně pravdy.

5. 2. 2016

všechny novinky