Průvodce výběrem
boxovacích pytlů


Boxovací pytel  >  Boxovací pytel není jen pro boxery. Zkuste třeba fitbox

Boxovací pytel není jen pro boxery. Zkuste třeba fitbox

Baví vás zkoušet nové sporty? Potřebujete se účinně odreagovat od starostí, případně zhubnout? Tak to by se vám mohl líbit fitbox.

Zpočátku je určitě dobré navštívit několik profesionálních lekcí, abyste si osvojili kopy a údery, naučili se správně posilovat a také uplatňovat závěrečné protažení neboli strečink. Pak si můžete pořídit domů boxovací pytel a trénovat pěkně v soukromí, bez jakýchkoliv omezení.

Tipy na boxovací pytle a doplňky

Nejoblíbenější boxovací pytle jsou plnicí (20 až 50 kg, v akci za 1 578 Kč, příp. 40 až 80 kg za 1 980 Kč), vyrobené z odolné syntetické kůže. Podle zkušeností ženám zpočátku bohatě stačí předvyplněných 20 kg, zatímco muži už brzy potřebují více. Díky variabilitě získá každý to, co potřebuje.

Podle odborníků má téměř 90 % české populace potíže se zády, a právě fit box program dokáže každého zájemce brzy dostat do svalové rovnováhy, čímž se dá předejít budoucím bolestem zad. Neocenitelná je také získaná psychická kondice a zvýšené sebevědomí. Box je vhodná aktivita i pro ty, kteří z nějakého důvodu přestali hrát hokej a hledají něco podobného.

Praktické je zároveň pořídit k boxovacímu pytli doplňky: fitness podložku, univerzální držák pro umístění na strop a boxerské rukavice. Vyberte si např. oblíbené bezprsté za 353 Kč, které jsou na trhu ve velikostech XS až XXL. 

Sdílejte článek

Zveřejněno: 14. 8. 2015


Další novinky

Hákovací boxovací pytel

Hákovací boxovací pytel má specifický tvar, který umožňuje nácvik boxerské techniky zvané hákování. Dodává se uchycený na řetězech a musí být z dobrého materiálu i pevně ušitý, aby hodně vydržel.

1. 8. 2016

Na olympiádu jezdí amatérští boxeři

Box je nejčastěji provozovaný individuální sport na světě. Vznikl v 18. století ve Velké Británii a dnes už se dělí na mužský i ženský.

4. 4. 2016

Boxováním proti stresu

Koupit si boxovací pytel a odstranit díky němu stres se může zdát poněkud idealistické, ale zároveň je na tom hodně pravdy.

5. 2. 2016

všechny novinky