Boxovací pytel není jen pro boxery. Zkuste třeba fitbox

Zpočátku je určitě dobré navštívit několik profesionálních lekcí, abyste si osvojili kopy údery, naučili se správně posilovat a také uplatňovat závěrečné protažení neboli strečink. Pak si můžete pořídit domů boxovací pytel a trénovat pěkně v soukromí, bez jakýchkoliv omezení.

Tipy na boxovací pytle a doplňky

Nejoblíbenější boxovací pytle jsou plnicí (20 až 50 kg, v akci za 1 578 Kč, příp. 40 až 80 kg za 1 980 Kč), vyrobené z odolné syntetické kůže. Podle zkušeností ženám zpočátku bohatě stačí předvyplněných 20 kg, zatímco muži už brzy potřebují více. Díky variabilitě získá každý to, co potřebuje.

Podle odborníků má téměř 90 % české populace potíže se zády, a právě fit box program dokáže každého zájemce brzy dostat do svalové rovnováhy, čímž se dá předejít budoucím bolestem zad. Neocenitelná je také získaná psychická kondice a zvýšené sebevědomí. Box je vhodná aktivita i pro ty, kteří z nějakého důvodu přestali hrát hokej a hledají něco podobného.

Praktické je zároveň pořídit k boxovacímu pytli doplňky: fitness podložku, univerzální držák pro umístění na strop a boxerské rukavice. Vyberte si např. oblíbené bezprsté za 353 Kč, které jsou na trhu ve velikostech XS až XXL.